Vineri 26 Februarie 2021
Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sărbătoarea Familiilor 2015.

Duminică 27 decembrie 2015 am sărbătorit una din cele mai frumoase sărbători ale comunității: Sărbătoarea Familiilor.

Familiile care au împlinit 25 și 50 de ani de căsătorie precum și persoane care în acest an au împlinit frumoasa vârstă de 25, 50 și 75 ani de viață au fost jubilate cu o frumoasă sărbătoare organizată în cinstea lor în cadrul Liturghiei de la orele 11:00.

Nelipsit și în acest an a fost PS Petru Gherghel, care a celebrat sfânta Liturghie și totodată a sărbătorit un triplu jubileu în acest an: 75 de ani de viață, 50 de ani preoție și 25 de ani de episcopat.

Sărbătoare dedicată jubilanților anului 2015 a fost urmată de un frumos spectacol susținut de copiii și tinerii parohiei noastre.

Urăm tuturor jubilanților anului 2015 multă sănătate și har, iar Domnul să le călăuzească pașii astfel încât să reprezinte un model de urmat în viața de creștini și de familie, iar episcopului nostru mult har și binecuvântare de la Dumnezeu pentru a ne păstori dieceza.

La mulți ani tuturor jubilanților și la următorul jubileu să ne revedem plini de voie bună și har.

Citit 2171 ori Ultima modificare Luni, 28 Decembrie 2015 21:36